Anasayfa / Hava Durumu / Aydın 3 Günlük Hava Durumu

Aydın 3 Günlük Hava Durumu

Tarih En Yük./En Düş. Yağış Kar Tahmin Ort. En Yük./En Düş.
Meteoroloji Aydın 3 Günlük Hava Durumu tahmini verilerini açıkladı. Aydın’de yaşayan vatandaşları 15 gün boyunca nasıl bir hava durumu bekliyor? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan raporlara göre en yüksek ve en düşük sıcaklık değerleri eş zamanlı olarak meteorolojihavadurumu.com’da yayınlanmaktadır. Yolunuzdaki hava durumu, buzlanma ve don hadisesi, ani sağanak ve kuvvetli rüzgarlar gibi meteorolojik hadiseler hakkında bilgi edinin, yola çıkmadan hazırlıklı olun. Aydın 3 Günlük Hava Durumu ile güzergahınız boyunca hava ve yol size sürpriz yapmasın.

Atmosferde meydana gelen meteorolojik olayların tanımlanması hava durumu terimi ile ifade edilmektedir. Havanın anlık durumu sıcak, soğuk ya da yağışlı olabilmektedir. Bir bölgedeki hava durumu açıklanırken en etkili olan iklim faktörü ön plana çıkmaktadır. Örnek olarak açıklamak gerekirse soğuk hava tabiri kullanıldığında bulutluluk ve rüzgar gibi farklı iklim elemanlarını içerebilir. Fakat böyle bir durumda etkin olan faktör sıcaklığın düşük olmasıdır.

Aydın Hakkında Bilgi

Akdeniz ikliminin görüldüğü Aydın’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Kuzey rüzgarlarının etkisi şehrin Akdeniz bölgesine oranla daha serin olmasına neden olmaktadır. Yılda ortalama 618,40 mm yağışın görüldüğü Aydın’da 1 gün içinde en çok yağış miktarı 93,8 mm ile 4 Ocak 2009 tarihinde görülmüştür.

  • Ortalama Sıcaklık: 17,6 °C
  • En Yüksek Sıcaklık: 44,6 °C – 22 Temmuz 1986 tarihinde
  • En Düşük Sıcaklık: -11 °C – 4 Ocak 1942 tarihinde