Anasayfa / Haberler / Bayramın İlk Günü İstanbul’da Hava Nasıl Olacak?

Bayramın İlk Günü İstanbul’da Hava Nasıl Olacak?

Kurban Bayramı 1. günü 00.00 itibariyle başlamış bulunmaktadır. Herkesin akıllarında bulunan ve “bayramın ilk günü hava durumu nasıl olacak?” sorusunu cevaplayalım?

Bayramın ilk günü İstanbul hava durumu yağmurlu mu yoksa güneşli mi olacak? Son dakika haberlerine ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre bayramın ilk günü yanı salı günü Doğu Karadeniz bölgesinde yağış beklenirken, diğer bölgelerde hava sıcaklıkları etkisini gösterecek. İstanbul’da ise bayramın ilk günü güneşli geçecek.

Bayramın diğer günlerinde ise yine Doğu Karadeniz bölgesinde yağış bekleniyor. Yurdun diğer bölgeleri de sıcaklıklar etkili olacak ve İstanbul için bayram süreci boyunca herhangi bir yağış beklenmemektedir. Yurdun Doğu Karadeniz Bölgesi yağışlar konusunda dikkatli olması gerekirken, Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ise sıcaklık 40 derecenin üstüne çıkacak. Öğlen saatlerinde güneş altında durmamaya özen gösterilmelidir.

İstanbul önümüzdeki 5 gün için hava durumu normal sıcaklık değerlerinde ve yağış beklenmemektedir. İstanbul hava durumu habelerini takip etmek için takipte kalın. İyi bayramlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir