Anasayfa / Haberler / İstanbul’a Sağanak Yağış mı Geliyor?
istanbul sağanak yağış

İstanbul’a Sağanak Yağış mı Geliyor?

İstanbul’da uzun zamandan beri sıcak havalar etkisini gösteriyordu. Ağustos ayı genel itibari ile sıcak, nemli ve güneşli hava durumu hakimdi. İstanbul için değil Türkiye genelinde yağışlar biraz da olsa etkisini azaltmıştı. Ancak eylül ayına girmemiz ile sıcak havalar etkisini azaltmaya başladı. Yurt genelinde hava sıcaklıkları birkaç derece azaldı. Peki, İstanbul’a sağanak yağış bekleniyor mu?

İstanbul hava durumu ile ilgili meteorolojiden yapılan son uyarılara göre bugünden itibaren sağanak yağış etkisini göstermeye başlayacak. Perşembe gününden itibaren etkisi başlayacak olan sağanak yağışlar özellikle hafta sonu daha çok bastıracak.  Cumartesi, pazar, pazartesi ve salı günü sağanak yağış bekleniyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara dikkat edilmeli.

İstanbul Hava Durumu

Yurdumuz Balkanlar’dan gelen serin havanın etkisi altına geliyor. Eylül ayı başlaması ile serin havalar kendini hissettirmeye başladı. sonundan bu yana ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkların daha da düşmesi gerekiyor. Hatta hafta sonu sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Uyarılara karşı dikkatli olmalıyız.

İstanbul hava durumu için tıklayınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir