Anasayfa / Haberler / İstanbul’da Sağanak Yağış Ne Zaman Duracak?

İstanbul’da Sağanak Yağış Ne Zaman Duracak?

Son dakika haberlerine göre akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış İstanbul’da milyonlarca insanın hayatını olumsuz etkilemiştir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde sağanak yağışların yoğun bir şekilde bastıracağından söz etmekteydi. Uyarılar sonucunda beklenen sağanak yağış dün kendini gösterdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika hava durumu haberlerine göre İstanbul’da gece saatlerinde başlayan yağmur akşam üstüne kadar süreceği belirtilmiştir. Yer yer yağışların etkili olduğu saatlerde dışarı da olmak zorunda olanların dikkat etmesi uyarılmaktadır. Gece saat 04:00 sularında etkili olan yağışlar öğlen saatlerinde de hala devam etmektedir. Yoğun gök gürültüsü ile binlerce insanı uykusundan uyandıran İstanbul yağmuru yoğun bulutlar nedeniyle bir dakika içerisinde 34 şimşeğin çaktığı görülmüştür.

İstanbul’da  5 Günlük Hava Durumu

Yağışların kendini 24.07.2018 tarihinde kendini göstermesi ile birlikte İstanbul’un çeşitli yerlerinde yoğun sağanak yağışları görülmekteydi. Olası olumsuz durumlara karşı uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların 5 gün daha etkili olacağı tahmin edilmektedir. İstanbul hava durumu konusunda yaşanabilecek ani sel baskınları, yıldırım, yağış ve rüzgarlara karşı uyarmıştır.

Bugün içerisinde ise 06:00 -18.00 saatleri arasında yoğun yağışların devam edeceğini bildirmektedir. Dikkatli olunması ve olası sıkıntıların önlenmesi açısından çok önemlidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir