Anasayfa / Haberler / İşte Meteoroloji İstanbul Hava Tahminleri!

İşte Meteoroloji İstanbul Hava Tahminleri!

İstanbul’da geçtiğimiz yılda çıkan büyük fırtına nedeniyle özellikle bu sene yaz aylarında gerçekleşecek olan sağanak yağışlardan korkmaktadır. Hal böyle olunca meteoroloji uyarılarını dikkatle dinlemek ve dikkate almak kaçınılmaz oluyor.

Özellikle sıcak havaların iyice bastırması ile birlikte hava daha sıcak ve nemli bir hale gelmiştir.  Meteoroloji’den beklenen uyarı geldi. İstanbul’da yaşayan milyonlarca insanı ilgilendiren bu haberde ne zaman yağmur yağacağına ve hangi saat aralıklarında dikkat edilmesi gerektiği söylenmektedir. Ülke geneline bakıldığı zaman Marmara’nın kuzey ve güney doğusunda, Karadeniz ve Akdeniz’in Toroslar mevkiinde büyük olasılıkla sağanak ve gök gürültülü yağışların görüleceğini uyardı. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık hava koşulları olduğu söylenmektedir.

Diğer bölgelere nazaran İstanbul ve yakın çevresinde etkili olacak sağanak yağıştan etkilenmemek adına gerekli önlemlerin alınması gerektiğini öneriyoruz.  Saat sabah 9’dan akşam 6’ya kadar yoğun yağış geçişleri olacağı belirtilmiştir.

İstanbul Son Hava Durumu Tahminleri

İstanbul Hava Durumu meraklarına sağanak yağışa maruz kalmamaları açısından dikkat edilmesi gerektiği öneriliyor. 20 Temmuz Cuma Günü gün içerisinde yoğun yağış beklendiği de söylenmektedir. Toplu taşıma araçlarında ve oluşabilecek trafik durumlarına karşı dikkatli olunması gerekiyor. Gün içerisinde yer yer sağanak yağış ile birlikte bazı saat aralıklarında güneş de görülebilir. Hava sıcaklığı ise 28 ° civarlarında seyredecektir.

İstanbul’da kapalı ve yağışlı havanın cumartesi gününe kadar etkili olacağı da tahmin edilmektedir. Meteoroloji gün içerisinde 09:00 ile 18:00 saatleri arasında İstanbul’da yaşayan insanları uyarıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir