Anasayfa / Haberler / Meteoroloji’den Son Hava Durumu Uyarısı!

Meteoroloji’den Son Hava Durumu Uyarısı!

Temmuz ayı tüm yurt genelinde yer yer sağanak yağış, parçalı bulutlar ve gök gürültülü hava koşulları Ağustos’un gelmesi ile birlikte değişiklik gösteriyor. Geçtiğimiz haftalar sağanak yağışlı geçerken artık sağanak yağışlara bir mola geliyor. Tabi ki bazı bölgelerde zaman zaman sağanak yağışlar etkili olacak ancak yurt genelinde ise sıcak havalar etkisini göstermeye başlıyor.

Havalar Isınıyor…

Havaların ısınmasına rağmen bazı bölgelerde hala sağanak yağış etkili. Yerel olmak üzere; Artvin, Denizli, Antalya, Kütahya, Osmaniye, Trabzon, Adana ve Mersin’in iç kesimlerinde, İzmir ve Manisa’nın batı kısımlarında sağanak yağış etkisini sürdürmeye devam edecek. Bu şehirler dışında yurdun genelinde hava sıcakları yükselecek. Bazı şehirlerde ise sağanaklara mola geliyor. İstanbul ve çevresinde hava sıcaklıkları bir kaç derece artacağı duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre öğle saatleri en çok dikkat edilmesi gereken zaman dilimi. Hafta ortalarına kadar günün büyük bölümü bulutsuz geçecek. Olası hastalıklara ve sorunları önlemek adına öğlen saatlerinde dışarıda zaman geçirmemeye çalışmanız öneriliyor.

Bölgelere göre hava durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İl İl Hava Durumu Haberleri İçin Tıklayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir