Anasayfa / Haberler / Son Dakika İstanbul’a Tekrar Yağış Uyarısı!

Son Dakika İstanbul’a Tekrar Yağış Uyarısı!

İstanbul ve çevre bölgelerde sağanak yağışlara bir süre de olsa ara verilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalara göre akşam saatlerine doğru İstanbul’a yağış dolu hava kütleleri giriş yapacak. Yani akşam saatlerinde sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Sağanak yağış uyarısı geri geldi. Geçtiğimiz sürelerde İstanbul ve çevresinde sağanak yağışlara bir süreliğine durmuştu. Ancak bugün itibari ile sağanak yağış geri geliyor. Tahminlere göre ise yağış saatleri sabah 9 ile akşam 6  arasında olacağı bildirildi.

İstanbul Hava Durumu için Tıklayınız. 

Yurtta Hava Durumu Haberleri

İstanbul geneli yapılan sağanak yağış uyarısı yanında bir de Yurt genelinde bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısı yapılmıştır. Karedeniz Bölgesini de etkisi altına alan sağanak yağış uyarıları hala devam ediyor. Özellikle de Trabzon, Artvin, Giresun ve Rize için sağanak yağış uyarısı hafta başında verilmişti. Ülkemizin kuzey ve doğusunda genel olarak parçalı bulutlar hakimken, Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çanakkale, Yalova, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olduğu uyarısı gelmişti.

Sağanak yağışlar ile birlikte ülke genelinde sıcaklıklar 2 ile 6 derece arasında azalacaktır. Olası felaketlerin önlenmesi açısından gerekli tedbirler alınmalıdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir