Anasayfa / Haberler / Trabzon İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Trabzon İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Bazı bölgelerde sıcak havalarda artış gözlenirken bazı bölgeler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarı verdi. Sağanak yine vuracak, birçok şehre uyarı geldi. 06 Ağustos Pazartesi gününden itibaren etkili olacak sağanak yağışın önümüzdeki birkaç gün içinde devam edeceği uyarısı geldi.

Trabzon 7 günlük hava durumu tahminlerine göre sağanak yağış ve gök gürültüsü cuma gününe kadar etkili olacak. Bunun yanı sıra birçok şehirde de etkili sağanak yağış görülecek. Pazartesi gününden itibaren etkili olacak olan sağanak yağış Artvin ve Rize’de etkili olacak. Çarşamba gününden sonra ise Bartın ve Giresun da sağanak yağış etkisi altına girecek.

O güne Dikkat…

Sağanak yağış her bölgeyi kötü bir şekilde etkiliyor. Ancak Karadeniz bölgesinde olası sel felaketleri ve heyelan gibi durumları engellemek amacıyla Çarşamba günü dikkatli olmalısınız. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan uyarılara göz ardı etmeyiniz.  Artvin, Trabzon ve Rize’de çok etkili olarak kendini gösterecek.

08 Ağustos gününe dikkat… Ülkemizin geneli parçalı bulutlu ve bazı bölgelerde ise sıcaklıklar normalin üstüne çıkacak. İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir, Bolu, Artvin, Erzurum’un kuzeyi, Ardahan ve Kars çevreleri ile Adana’nın kuzey, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer  bölgelerde ise parçalı bulutlar etkili olacak.

Sağanak yağış beklenen illerin hava durumu koşullarını dikkate almaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir